Ogrzewanie elektryczne - wygodnie i niekoniecznie drogo

Wybierając system grzewczy do domu, należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Jednym z nich jest koszt ogrzewania, który wpływa na obciążenie domowego budżetu. Pośród wielu dostępnych na rynku opcji znajdziemy ogrzewanie elektryczne, które zazwyczaj postrzegane jest jako rozwiązanie bardzo wygodne, lecz niestety dość kosztowne. Tymczasem stawiając na nowoczesne urządzenia grzewcze zasilane energią elektryczną, można przekonać się, że ogrzewanie elektryczne może być stosunkowo tanie.

Ogrzewanie elektryczne spełnia większość oczekiwań współczesnego klienta. Jest systemem praktycznie bezobsługowym i wygodnym w użytkowaniu. Pozwala na niezależne sterowanie temperaturą w różnych pomieszczeniach. A jeśli wybierzemy nowoczesne urządzenia grzewcze, będzie też niedrogie.

Grzejniki Klima – urządzenia docenione na międzynarodowych targach

Przykładem ogrzewania elektrycznego są grzejniki Klima – produkt włoskiego producenta z wieloletnim stażem w projektowaniu elektrycznych urządzeń grzewczych. Grzejniki Klima są urządzeniami hybrydowymi, które łączą w sobie dwa niezależne systemy grzewcze: ogrzewanie konwekcyjne oraz ogrzewanie na podczerwień. Priorytetem dla producenta stało się połączenie pracy tych systemów w taki sposób, by powstało najtańsze ogrzewanie elektryczne, które wpisze się w potrzeby wielu użytkowników. Dlatego urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, by ogrzewało wnętrze do ustawionego przez użytkowników poziomu przy możliwie najniższym poborze mocy.

W grzejnikach Klima zastosowano też szereg dodatkowych rozwiązań, które również mają wpływ na obniżenie poboru energii elektrycznej. Jednym z nich jest czujnik otwartego okna, a drugim czujnik obecności, który pozwala na oszczędzanie energii, gdy w pomieszczeniu nie ma użytkowników. Koszty ogrzewania energią przy pomocy grzejników Klima są zdecydowanie niższe od kosztów wynikających ze stosowania wielu innych elektrycznych urządzeń grzewczych, a nawet innych systemów ogrzewania.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe – alternatywa dla podłogówki wodnej

Ogrzewanie podłogowe to bardzo modne i wygodne w użytkowaniu rozwiązanie. Zdaniem wielu inwestorów podnosi komfort domowników, co ma ogromny wpływ na wybór tego systemu grzewczego. Zaletą takiego systemu jest stosunkowo niski koszt początkowy związany z inwestycją w jego instalację. Warto zwrócić uwagę na to, że ogrzewania podłogowe daje optymalny rozkład temperatury we wnętrzu. Oznacza to, że najwyższą temperaturę uzyskamy tuż przy podłodze, a najniższą na wysokości głowy użytkownika.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe może znaleźć zastosowanie jako główny system grzewczy w domu albo jako wspomaganie dla innego systemu. W zależności od oczekiwań użytkowników można zainstalować je we wszystkich albo tylko w wybranych pomieszczeniach. Ze względu na komfort cieplny, jaki odczuwamy przy kontakcie gołej stopy z podłogą, chętnie wykorzystywany jest w takich pomieszczeniach jak łazienka.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe ma jeszcze jedną ważną zaletę. Daje znacznie większą swobodę w aranżacji wnętrz od systemów, które wymagają od nas montażu grzejników. Ponieważ urządzenie grzewcze jest w tym przypadku ukryte w podłodze, meble mogą zostać ustawione przy dowolnej ścianie.

Warto też zwrócić uwagę na niezwykle prosty i intuicyjny montaż takiego ogrzewania. Rolę ogrzewania podłogowego mogą pełnić folie grzewcze i maty grzewcze. W przypadku mat kabel jest na stałe przymocowany do siatki w jednakowych, stałych odstępach, a ułożenie podłogówki polega jedynie na rozwinięciu mat i ułożeniu na niej podłogi. W niektórych przypadkach może zachodzić konieczność przyklejenia mat do podłoża. Co istotne, elektryczne ogrzewanie podłogowe może być układane zarówno pod płytkami, jak i pod panelami.

Ogrzewanie elektryczne nie zawsze jest drogie w eksploatacji, co do czego miało do tej pory wątpliwości wielu inwestorów. Jego liczne zalety również przemawiają na jego korzyść. Nie powinno nas zatem dziwić, że obecnie rozwiązanie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Udostępnij wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Close