Oświetlenie domowych wnętrz pozwala wyczarować magiczną atmosferę. Światło jest w stanie poprawić proporcje pomieszczeń, wyeksponować najpiękniejsze elementy, ukryć niektóre wady architektoniczne. Poza tym spełnia bardzo ważne funkcje – zapewnia komfort użytkowania wszystkich pokoi. Estetyka dziś jest równie ważna, co praktyczne zastosowanie światła sztucznego. Jak dobrać lampy w sezonie 2020, aby były i funkcjonalne, i modne?

Trendy kolorystyka

Oświetlenie w sezonie 2020 zachwyca głównie dwoma kolorami. Mamy wśród nich złoto oraz czerń. To uniwersalne i ponadczasowe połączenie, ale właśnie teraz najmocniej podkreśla się jego wyjątkową estetykę. Samodzielnie występujące barwy tego typu, bywają trudne do włączenia w domową aranżację. Są bowiem wyraziste, dość określone i trzeba umiejętnie żonglować elementami wyposażenia oraz ozdobami, aby całość była spójna, a nie kiczowata i dziwna.

Łącząc czerń i złoto, można liczyć na dużą dawkę elegancji. Takie połączenie wpisuje się już nie tylko w modne lofty i aranżacje industrialne. Świetnie wygląda pośród współczesnych wystrojów, które zachowują równowagę między minimalizmem, a nutą luksusu. Czarno-złote lampy mogą uzupełniać wnętrza glamour. Odstawmy więc na bok wszędzie spotykane kryształki i szklane elementy, na rzecz prostej lampy o ciekawym kształcie, której metalowy klosz jest od środka złoty, a na zewnątrz czarny. Przejrzyjmy ofertę, jaką posiada wybrany sklep z lampami, by się przekonać, że mamy do dyspozycji dwa charakterystyczne kolory, które nie potrzebują dodatkowych ozdób.

Jeśli nasze wnętrza są urządzone w klimacie rustykalnym, tradycyjnym lub prowansalskim, złoto-czarne oświetlenie będzie w stanie je nieco ożywić, dodać odrobiny nowoczesności. Dziś nie musimy urządzać swoich wnętrz jednorodnie. Jeśli do charakterystycznej aranżacji dodamy elementy z innej, dobrze nam znanej, takim zabiegiem zyskamy na ciekawym efekcie estetycznym.

Okręgi i kule – czas na kreatywny wystrój

Dotąd mamiły nas geometryczne klatki, w których zamykano dużych rozmiarów żarówki. Chętnie transparentne, by ukazywały żarnik. Ażurowe klosze najczęściej spotykaliśmy w loftach, ale ze względu na to, że świetnie prezentowały się w połączeniu z drewnem, nie brakowało ich w pomieszczeniach o charakterze rustykalnym. Dziś zamiast klatek wybieramy kule i okręgi.

Większe bądź mniejsze. Matowe i mleczne lub całkowicie przezroczyste. Kolorowe, aby skorzystać z najbardziej kreatywnych pomysłów projektantów oświetlenia. Mamy ogrom możliwości pod względem eksponowania najciekawszych detali aranżacyjnych.

Kule i okręgi dobrze jest łączyć z metalowymi konstrukcjami. Szkło pasuje także do surowców naturalnych, głównie drewna. To od nas zależy, czy postawimy na subtelne pod względem kształtów oświetlenie, czy raczej lampę masywną, z dużą liczbą punktów świetlnych, która będzie głównym elementem aranżacyjnym w danym pomieszczeniu.

Naturalne materiały na nowo!

Drewno od co najmniej kilku sezonów gości w wystrojach wnętrz. Tym razem nie bójmy się skorzystać z innych materiałów naturalnych. Pośród nich coraz chętniej się stawia na ceramikę, a także akryl. Mamy do czynienia z lampami, przede wszystkim ceramicznymi, które przybierają unikalne kształty, przy tym oferują trwałość i wytrzymałość na lata użytkowania.

2020 rok to miejsce na wykorzystanie dobrze nam dotąd znanych propozycji oświetleniowych, ale i nieco nowości. Znajdźmy lampy do swoich wnętrz, które wpiszą się w aktualne trendy, dzięki czemu poza funkcjonalnością zaoferują wyjątkową estetykę.

Udostępnij wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Close