Technorattan, tworzywo sztuczne czy tworzywo naturalne? A może metal? Pośród tych propozycji wciąż mocną pozycję zajmują meble ogrodowe metalowe. To właśnie im przypisuje się największą trwałość i stabilność. Choć są ciężkie i trudno je przenosić, to ich estetyka oraz odporność na działanie warunków atmosferycznych, zdecydowanie przeważają jako plusy. Co jeszcze sprawia, że warto wybrać metalowe artykuły do swojej przydomowej przestrzeni?

 

Meble ogrodowe metalowe – z różnych rodzajów metalu

Metal to jeden z najtrwalszych materiałów. Nic zatem dziwnego, że wykonane z niego meble ogrodowe są w stanie przetrwać nawet kilkadziesiąt lat. Jeśli w naszej przydomowej przestrzeni znalazły się krzesła, fotele, ławy czy stoły z metalu, przekazywane z pokolenia na pokolenie, to możemy być pewni, że jeszcze wiele spotkań z ich udziałem przed nami.

Meble ogrodowe metalowe, o ile są właściwie zabezpieczone, nie poddają się działaniu niskiej czy wysokiej temperatury. Nie tracą swoich właściwości nawet narażone na silne promieniowanie słoneczne. I wreszcie nie trzeba ich chować w sezonie zimowym. Jeśli w mroźnych dniach, a także tych nieco cieplejszych, ale wciąż jeszcze dalekich do upalnego lata, lubimy zasiąść wygodnie w ogrodzie, to właśnie metalowe meble ogrodowe sprawdzą się najlepiej.

Minusy i plusy

Z minusów wymienia się wspominaną wagę. Są to produkty ciężkie, dlatego nie sprawdzą się w ogrodach, w których właściciele planują ich przenoszenie. Nie skorzystamy z nich ponadto w salonie, jak to jest z produktami technorattanowymi, które domowym wnętrzom dodają świeżości i letniego klimatu. Nie traktujmy tego jednak jak wielką wadę. W końcu ta duża waga i często masywność metalowych artykułów sprawiają, że są one bardzo stabilne. Silny wiatr im niestraszny.

Wrażenie masywności nie musi przerażać. Metal często jest łączony z innymi materiałami. Meble ogrodowe mają stalową lub aluminiową konstrukcję, za to drewniane siedziska i oparcia. Bywają także stosowane dodatki szkła czy kamienia. Z kolei w metalu mogą być wycięte ciekawe kształty. Mamy zatem do wyboru artykuły o różnorakich konstrukcjach, kształtach i wzorach. Do tego praktycznie nieograniczona kolorystyka.

Nie ma znaczenia, czy lubujemy się w rustykalnych aranżacjach, minimalistycznych, surowych, nowoczesnych, a może industrialnych. Mnogość propozycji pozwala zadowolić najbardziej wymagających odbiorców.

Łatwe do utrzymania w czystości

Drewniane meble ogrodowe wymagają regularnych zabiegów pielęgnacyjnych – konserwacji i impregnacji. W przypadku metalowych odpowiedników nie ma takiej potrzeby. Po sezonie jesienno-zimowym wystarczy usunąć kurz czy powierzchniowe zabrudzenia, by znów cieszyć się wygodnymi meblami.

Estetyka wedle życzenia

Przypominacie sobie starodawne ogrody, w których niczym w alejkach parkowych można było spotkać przepięknie zdobione ławy metalowe? Dziś również możemy swoim ogrodom nadać takiego charakteru. Przywołać ducha tamtych czasów, aby stworzona willa lub dom o estetyce małego dworku, stały się jeszcze bardziej klimatyczne.

Stawiając na komplet tak wykonanych mebli, można być pewnym zachowania spójności aranżacyjnej. Ponadto podkreślanych stabilności i trwałości. W końcu coroczne kupowanie nowych artykułów do ogrodu oznacza koszty, a przecież nie tego oczekujemy. Sprawmy, aby nasza zielona przestrzeń została wyeksponowana, podkreślona, a meble ogrodowe metalowe były podstawą do wymarzonego relaksu podczas coraz cieplejszych dni. Czas wybrać wyposażenie na co dzień!

Udostępnij wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Close