Tak w ogrodzie, jak i na balkonie potrzebujemy stworzyć strefę relaksu. Miejsce, które stanie się swoistą oazą. Do tego przyda się magiczne otoczenie uzyskane dzięki pachnącym i kolorowym kwiatom. Ponadto wygodne meble do ogrodu i na balkon. Które wybrać? Na co zwracać uwagę, by urządzana przestrzeń do odpoczynku była nie tylko estetyczna, ale i bardzo wygodna?

Meble do ogrodu i na balkon – dopasuj je do przestrzeni

Powierzchnia balkonu zwykle jest niewielka. Chcemy pomieścić doniczki z ziołami, kilka kwitnących okazów kwiatowych, a do tego suszarkę na pranie. Znalezienie miejsca na meble jest wyzwaniem, ale wbrew pozorom mała przestrzeń oferuje całkiem spore możliwości.

Wybierając meble na balkon trzeba się kierować ich rozmiarami i kształtami. Powinny one pozwolić na swobodne poruszanie. Nawet wtedy, gdy zasiądzie przy nich ktoś z rodziny bądź znajomych. Oczywiście muszą być wygodne, więc miniaturowe wersje, których siedziska są na tyle małe, że trudno się na nich zmieścić, nie wchodzą w grę.

Meble do ogrodu i na balkon mogą być komfortowe w użytkowaniu i estetyczne, nawet wtedy, gdy nie są obszerne gabarytowo. Na niewielkim balkonie sprawdzą się okrągłe stoliki oraz składane krzesełka. Dobrym wyborem będą fotele, które na czas kiedy to nie będą użytkowane, zostaną włożone jeden w drugi. Zajmą dzięki temu niewiele miejsca. Zamiast klasycznego stolika również można wybrać ten składany bądź postawić na blat z możliwością umocowania przy ścianie.

Podobnie rzecz się ma z dopasowywaniem mebli do ogrodu. Choć tutaj przestrzeń nie jest tak mocno ograniczona, to jednak gabaryty nie powinny sprawiać, że zestaw mebli ogrodowych przytłoczy aranżację lub wręcz przeciwnie – zginie pośród niej.

Design, który komponuje się z całą resztą

Estetyka jest równie ważna, co wspomniane rozmiary i gabaryty. W końcu nie po to pieczołowicie urządzamy ogród lub przestrzeń balkonową, by wybrany zestaw mebli zepsuł cały efekt.

Klasyczny wystrój balkonu pozwala na zastosowanie oryginalnych kształtów i odważniejszych kolorów. Z kolei balkon, loggia lub taras zaskakujące pod względem detali, barw lub nietypowych kształtów, wymagają równowagi w postaci uniwersalnego zestawu mebli. Nie można zapominać o wygodzie oraz tworzywach, na których bazują artykuły ogrodowe.

Najmodniejsze obecnie meble do ogrodu i na balkon to te wykonane z technorattanu. Oferują bowiem w sobie trwałość i jakość produktów wykonanych z tworzyw sztucznych. Do tego estetykę, którą gwarantują meble stworzone z naturalnych surowców. Są przy tym uniwersalne, a dostępne kształty i kolory oraz rodzaje plecionek sprawiają, że łatwo je dopasować do każdego wystroju balkonu, tarasu lub zielonej przestrzeni przydomowej.

Łatwe w przechowywaniu i utrzymaniu w czystości

Sezon letni pomału zbliża się do końca. Trzeba będzie pomyśleć o miejscu do przechowywania lub zabezpieczeniu mebli. Dzięki temu za niecały rok nie zaskoczą negatywnie odbarwieniami, uszkodzeniami czy brakiem estetyki.

Jeśli dodatkowo meble do ogrodu i na balkon nie wymagają wiele zachodu, by utrzymać je w czystości, z pewnością będą cieszyły każdego dnia podczas użytkowania.

Estetyczne, trwałe, dobrze dopasowane pod względem rozmiarów i materiałów, z jakich zostały wykonane. Tak dobrane meble do ogrodu i na balkon będą zawsze satysfakcjonowały.

Udostępnij wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Close