Kuchenna wyspa - element, który wpływa na funkcjonalność wnętrza który

Wygodna użytkowania to jedno z głównych założeń, z którym spotykamy się przy współcześnie aranżowanych kuchniach. Właśnie z tego powodu często pojawia się w nich kuchenna wyspa, która w zależności od wystroju wnętrza i warunków lokalowych może przybierać różną wielkość i formę. O zaletach takiego rozwiązania mówi wielu inwestorów oraz architektów wnętrz. Są jednak i takie osoby, które widzą w nim przede wszystkim wady. Zastanówmy się, co możemy zyskać, sytuując wyspę w swojej kuchni…

Kuchenna wyspa to nie tylko modny mebel, ale przede wszystkim praktyczny element wyposażenia, który wpływa na funkcjonalność wnętrza. Odseparowana od stojącej przy ścianie zabudowy kuchennej może stanowić we wnętrzu ciekawy akcent, wyróżniający się na tle całej aranżacji kolorystyką oraz stylistyką. Nie powinna jednak nadmiernie odbiegać wyglądem od reszty zabudowy, ponieważ w ten sposób mógłby powstać chaos aranżacyjny. Inwestor może też zdecydować o jednolitym wyglądzie wszystkich mebli, dzięki czemu całe wnętrze będzie spójne pod względem stylistycznym.

Kuchenna wyspa może pełnić wiele funkcji

Pamiętajmy, że kuchenna wyspa to dodatkowy blat roboczy, przy którym przygotowaniem posiłków może zajmować się jednocześnie wiele osób. Ustawiona na środku pomieszczenia daje bowiem dostęp do blatu z różnych jego stron. Pod blatem mogą znajdować się dodatkowe szafki kuchenne, które dadzą sporo miejsca do przechowywania. Jeśli natomiast inwestor zdecyduje się na doprowadzenie do wyspy odpowiednich instalacji, można zaprojektować na niej płytę grzewczą albo zlewozmywak.

Posiłek przy wyspie kuchennej

Warto zwrócić uwagę również na to, że zlokalizowane przy wyspie krzesła stworzą komfortowe miejsce do wypicia kawy lub zjedzenia śniadania. Ustawione przy niej taborety albo (jeśli blat znajduje się wysoko) hokery, w połączeniu z wyspą mogą nawet zastąpić stół, przy którym domownicy spotykają się na wspólnych posiłkach. Warto jednak pamiętać, że taka wyspa powinna być odpowiednio duża.

Inne funkcje wyspy kuchennej

Jakie inne zalety ma kuchenna wyspa? Okazuje się, że jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które niechętnym okiem patrzą na kuchnie otwarte na salon, które mocno eksponują w kierunku wypoczynkowej części dziennej wyposażenie kuchenne. Wyspa pozwala wizualnie wydzielić oba wnętrza i stworzyć bardziej komfortową przestrzeń do pracy. Dla części osób zaletę stanowi to, że pozostawione w kuchni nieuprzątnięte naczynia można ukryć przed wzrokiem odwiedzających salon gości. To jednak jest możliwe tylko wtedy, gdy kuchenna wyspa jest nieco wyższa od innych mebli.

Wyspa jako mobilny mebel

Wiele osób nie chce się decydować na wyspę, która będzie stanowiła stały element wyposażenia. Alternatywą dla nich będzie mobilna kuchenna wyspa, którą można dowolnie przestawiać zależnie od własnych potrzeb. Dzięki temu wnętrze staje się jeszcze bardziej funkcjonalne, a inwestor nie ogranicza na stałe przestrzeni pomiędzy salonem a kuchnią. Warto pamiętać też, że kuchenna wyspa to nie jedyny element, który wpływa na funkcjonalność wnętrza.

Udostępnij wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Close