Nic tak nie relaksuje jak odpoczynek na świeżym powietrzu. Dla jednych będzie to przydomowy ogród, inni zaś ucieszą się z kawałka przestrzeni na tarasie czy balkonie. Aby odpoczynek był przyjemnością, w tych miejscach nie może panować bałagan. Z kolei by do niego nie dopuścić potrzebnych jest kilka produktów, które przydadzą się do przechowywania. Na co warto postawić?

Szafy narzędziowe

Zacznijmy od szaf narzędziowych. Znajdźmy dla nich miejsce na tarasie, balkonie lub w ogrodzie. Pokuśmy się o ich zakup nawet w przypadku wyposażania garażu czy przydomowej spiżarni. Są pojemne, a wewnątrz oferują półki i wieszaki, by móc uporządkować wszystkie artykuły ogrodowe.

Wykonane z tworzyw sztucznych odpornych na działanie czynników zewnętrznych, w tym atmosferycznych, są w stanie przetrwać kolejne lata użytkowania. Dostępność różnych wymiarów, kolorów i wyposażenia wewnątrz sprawia, że domownicy dopasują je do własnych potrzeb, ale i ogrodowej czy balkonowej aranżacji.

Skrzynie ogrodowe

Ci, dla których na pierwszym miejscu liczy się idealna aranżacja zielonej przestrzeni, mogą postawić na skrzynie ogrodowe. Nieco mniej toporne i masywne od szaf narzędziowych. W designie subtelniejsze, ładniejsze, a dzięki temu jeszcze lepiej wpisujące się w wystroje ogrodów. Równie dobrze znajdą swoje miejsce na tarasach i balkonach.

W skrzyniach ogrodowych pomieszczą się drobne narzędzia, zabawki dziecięce oraz tekstylia – poduszki czy koce. Mogą posłużyć za miejsce do przechowywania pokrowców na meble ogrodowe, które będą użytkowane dopiero po zakończeniu sezonu. W zależności od wybranej konstrukcji, będą dodatkowo spełniać funkcję wygodnych siedzisk. A to atut doceniany głównie podczas przyjęć na świeżym powietrzu.

Segregacja zabawek

Dziecięce zabawki często lądują w kącie po kilku dniach użytkowania. Starsze pociechy jednak chętniej przywiązują się do ulubionych pluszaków, zabawek do piaskownicy, książeczek, piłek i kółek kąpielowych. Im dalej w czas, tym bardziej widać różnice w upodobaniach chłopców oraz dziewczynek. Jeśli rodzice chcą, aby zabawki oraz używane w ogrodowym basenie artykuły do pływania posłużyły kolejnego lata, powinni zadbać o ich właściwe przechowywanie.

Gdzie je umieszczać po skończonym dniu na świeżym powietrzu pełnym dziecięcych wrażeń? Przydadzą się pudełka z pokrywą. Mogą być kolorowe i wzorzyste, opatrzone grafikami lub rysunkami postaci z ulubionych bajek pociech. Najlepiej sprezentować oddzielne pudełka dla każdego dziecka, tym bardziej w sytuacji, gdy rodzeństwo to brat i siostra. Każdy będzie chciał mieć swój pojemnik, a w nim zastosuje własny system układania i przechowywania. Poza tym dzieciaki nie będą się kłócić o to, kto i gdzie zostawił ich ulubioną zabawkę.

Jak wybierać artykuły do przechowywania?

Należy zwracać uwagę na jakość wykonania oraz materiały zastosowane do produkcji. Im bardziej szafa, skrzynia czy pojemnik będą narażone na działanie warunków atmosferycznych, tym lepiej muszą być chronione. Liczy się ich trwałość, ponadto oczywiście wygoda użytkowania, pojemność i zaopatrzenie w półki, haczyki czy dodatkowe elementy, które ułatwiają porządkowanie.

Skoro tego typu produkty będą widoczne na zewnątrz, dobrze jest poszukać kolorów, wzorów i kształtów, które wpiszą się w aranżację przestrzeni zewnętrznych. Dzięki temu ogród, taras czy balkon będą nie tylko praktycznie zagospodarowane, ale i estetyczne w każdym calu.

Artykuł przygotowany przy współpracy z

Udostępnij wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Close