Pachnące kwiaty, rozwijające się pąki, coraz dojrzalsze owoce na drzewach i kwitnące krzewy. Ogród potrafi zahipnotyzować. Prace w nim są relaksem i odprężeniem, nawet po ciężkim dniu. A gdy już wszystko zostaje wypielęgnowane, przychodzi czas na relaks – w pojedynkę lub z najbliższymi, a także znajomymi. Jakich elementów wyposażenia nie może zabraknąć w dobrze zorganizowanym ogrodzie?

Poduchy ogrodowe – uzupełnienie mebli ogrodowych

Niezależnie od materiału, z jakiego wykonane są meble ogrodowe, po pewnym czasie mogą dawać odczucie zbytniej twardości. Zaczynamy wiercić się na krzesłach i fotelach, na leżaku nie możemy znaleźć sobie wygodnej pozycji, na którą liczyliśmy planując kąpiele słoneczne. To nie kwestia złych jakościowo produktów, bo przecież ogród jest inwestycją i wybieramy meble, które poza estetyką, oferują trwałość i wytrzymałość. To po prostu twarda konstrukcja, która wymaga uzupełnienia o poduszki ogrodowe.

Mamy zatem pierwszy element wyposażenia, a właściwie dodatkowe akcesorium, które uprzyjemnia czas spędzany w ogrodzie. Na rynku możemy z powodzeniem znaleźć poduszki nadające się do foteli, krzeseł, leżaków, ławek i huśtawek. Są nie tylko praktyczne i wygodne, ale dodatkowo eksponują wybrany komplet mebli ogrodowych. Uzupełniają estetyki zastosowanej aranżacji, a niekiedy sprawiają, że zwyczajne meble w końcu zostają dostrzeżone.

Wybierając poduchy ogrodowe warto zwracać uwagę na ich wypełnienie oraz zewnętrzne pokrycie. Poduszka nie powinna się odkształcać pod wpływem ciężaru i intensywnego użytkowania. Zewnętrzny materiał, najlepiej by był wysoko gatunkowo tkaniną. To gwarancja, że nie będzie się przecierał i niszczył. Pod wpływem działania promieni słonecznych nie wyblaknie i nie wypłowieje. Zewnętrzna warstwa może być wykonana w taki sposób, by chroniła przed nadmiernym nasiąkaniem wilgocią i zabrudzeniami. Poduszka, która w całości nadaje się do prania lub ma zdejmowany pokrowiec, będzie łatwa do utrzymania w czystości.

Dodatkowe funkcjonalności – nie są niezbędne, ale nie oznaczają znacząco wyższej ceny poduszki ogrodowej, a naprawdę mogą się przydać. Mowa głównie o uchwytach, które ułatwiają przenoszenie poduszek. Opatrzenie sznurkami lub specjalnymi taśmami do przytwierdzania do mebli, pozwala wyeliminować przesuwanie się i spadanie poduszki z fotela czy leżaka. Przy zakupie takich produktów można być pewnym, że przetrwają długi czas i będą równie wygodne, co pięknie komponujące się z zestawem mebli ogrodowych.

Skrzynie na narzędzia, sprzęt i drobiazgi

W ogrodzie jest mnóstwo akcesoriów, drobiazgów, sprzętów, które wymagają zorganizowania miejsca do przechowywania. Dla kosiarki czy podkaszarki oraz większych rozmiarów narzędzi ogrodniczych, dobrze jest zorganizować przestrzeń w garażu czy domu. Na działce można również postawić niewielkich wymiarów domek narzędziowy, który będzie przeznaczony tylko na sprzęt ogrodniczy.

Warto rozejrzeć się po ofercie skrzyń ogrodowych. W nich uda się przechować wspomniane już poduchy ogrodowe. Poza tym niektóre skrzynie mają konstrukcję przypominającą ławeczki lub niewielkie stołki z podnoszonymi pokrywami, które nadają się do zastosowania jako dodatkowe siedzisko. Połączenie estetyki i funkcjonalności, to jest to!

Skrzynki narzędziowe

Ogród bez miejsca do majsterkowania? Nie ma takiej opcji! Mała architektura zawsze wymaga drobnych prac, niekiedy napraw, a innym razem staje się polem do popisu dla miłośników samodzielnego tworzenia. Mając taką pasję bądź po prostu potrzebę, w ogrodzie zaczyna gościć coraz więcej produktów – narzędzi, warsztatowych drobiazgów. By zachować porządek, ale i bezpieczeństwo korzystania z ogrodowej przestrzeni, warto postawić na skrzynki narzędziowe.

Wygodne, mające postać przenośnych szafeczek na kółkach, z wieloma szufladkami i organizerami. Mogą podczas prac zagościć w ogrodzie, a po ich zakończeniu znaleźć swoje miejsce w dużym domku narzędziowym, garażu lub jakimkolwiek innym pomieszczeniu przeznaczonym do majsterkowania i przechowywania. Te wysokiej jakości są wygodne w użytkowaniu, łatwe do przenoszenia i bardzo pojemne. Praca z nimi staje się przyjemniejsza i łatwiejsza, gdy wszystko jest pod ręką.

Czy mamy już zakupione powyższe elementy? A może dopiero szukamy tych, które funkcjonalnością i estetyką wpiszą się w nasze ogrodowe aranżacje? Nie ma co czekać, bo wiosna już za chwilę!

Udostępnij wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Close