Pogoda niemalże letnia, choć póki co cieszymy się wiosną. Czasy nie sprzyjają wychodzeniu na zewnątrz, ale to za to mamy więcej wolnych chwil, by zaplanować, co trzeba kupić do ogrodu. Poza nowymi meblami, poduszkami czy narzędziami, pomyślmy o tym, w jaki sposób czas pośród zielonej przestrzeni, będą spędzać nasze dzieci. Wybierzmy dla nich domki ogrodowe!

Dlaczego domki ogrodowe?

W obecnych czasach trudno oderwać najmłodszych od ekranów telefonów, tabletów czy komputerów. Nie oznacza to jednak, że to niemożliwe. Jest tyle kreatywnych zabaw i zabawek, a letnia pogoda sprzyja wymyślaniu tych nowych. Szukając czegoś, co zainteresuje na dłużej, a do tego zagwarantuje doskonałą zabawę dla pociech w różnym wieku, warto zainteresować się domkami ogrodowymi.

Mowa o produktach, które – w zależności od sposobu wykonania – mogą być użytkowane tylko sezonowo albo przez cały rok. Nadają się dla kilkulatków, ale i starszych dzieci, aż po młodzież. Przynoszą mnóstwo frajdy, sprzyjają aktywności fizycznej, mogą być zachętą do spędzania czasu z rówieśnikami, ale nie przed telefonem czy komputerem, lecz na świeżym powietrzu. Domki ogrodowe, które oferuje praktycznie każdy sklep z meblami ogrodowymi, to inwestycja w prawidłowy rozwój dziecka.

Domki ogrodowe z tworzyw sztucznych

Domki ogrodowe bazujące na tworzywach sztucznych, to bardzo dobry wybór w przypadku szukania inspiracji do zabawy, dla najmłodszych. Zwykle są lekkie, niewielkich rozmiarów, składane. Poza sezonem letnim można je przenieść do salonu lub pokoju dziecięcego, dzięki czemu stają się produktami całorocznymi. Mieszą się w budżecie przeciętnej rodziny, za to przynoszą nieprzeciętnie dużo frajdy.

Są one również bezpieczne podczas zabaw, o ile wybiera się je u sprawdzonych producentów. O jakości poinformują stosowne certyfikaty. Ponadto wyeliminowanie stosowania jakichkolwiek toksycznych lakierów czy farb. I wreszcie na bezpieczną zabawę mają wpływ czynniki, takie jak niska waga oraz brak ryzyka wbicia się drzazgi.

Domki ogrodowe drewniane

Drewniane domki ogrodowe mocowane są na stałe do podłoża. To oznacza, że w sezonie jesienno-zimowym trzeba je zabezpieczyć, aby nie uległy zawilgoceniu i zniszczeniu. Na prowadzenie wysuwa się tutaj atut, jakim są konstrukcje dostosowane do potrzeb starszych dzieci. Takie domki można urozmaicić kolejnymi elementami. Łączone są zwykle z huśtawkami lub zjeżdżalniami.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że pod względem estetyki nie mają sobie równych. Drewno jako naturalny surowiec pasuje do każdej aranżacji zielonej przestrzeni. Można liczyć na ich stabilność i trwałość, o ile są nie tylko właściwie zabezpieczane przed działaniem warunków atmosferycznych, ale i regularnie poddawane konserwacji oraz impregnowane.

Na co zwracać uwagę podczas wybierania?

Rozmiary domków ogrodowych muszą być dopasowane do wzrostu i wieku dziecka. Plastikowe propozycje nadają się tylko dla najmłodszych. Starszym dzieciom lepiej sprezentować większych rozmiarów, drewniany domek ogrodowy, w którym mogą urządzić swoją kryjówkę i nie tylko.

Wspomniana już jakość wykonania, pod którą kryją się stosowne certyfikaty, dobrze dopasowane łączenia, brak wystających elementów, wykorzystanie produktów do malowania lub zdobienia, które nie są toksyczne, to priorytet. Tak wybierając domki ogrodowe dla dzieci można być pewnym, że przyniosą całe mnóstwo frajdy i to przez więcej niż jeden sezon.

Czas wybrać kolorowy i inspirujący domek ogrodowy dla swoich pociech. Będzie to także zaproszenie do wspólnej zabawy całą rodziną!

Udostępnij wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Close