Dekoracje świetlne do domu i na taras

Przytulne i funkcjonalne wnętrze to cel niejednego inwestora. Można go osiągnąć, stosując w aranżacji dekoracje świetlne. Szeroki wybór akcesoriów do domu oraz ogrodu gwarantuje w tej materii wiele możliwości. Podczas dekorowania można posłużyć się światłem naturalnym albo sztucznym. Można też dobierać szereg dodatkowych akcesoriów, urozmaicając przestrzeń i zmieniając jej wygląd.

Dekoracje świetlne do domu i na taras można tworzyć samodzielnie lub zdecydować się na jeden z wielu dostępnych na rynku gotowych produktów. Jego wybór warto uzależnić od takich czynników jak stylistyka aranżacji, indywidualne upodobania inwestora, funkcjonalność i wiele innych.

Dekoracje świetlne ze światłem naturalnym

Bardzo modne współcześnie są różne dekoracje ze świecą w roli głównej. Możliwości jest tu naprawdę dużo. I tak na przykład nietrudno wyobrazić sobie, jak przytulne stanie się wnętrze, jeśli wprowadzimy do niego świece. Można to zrobić, wykorzystując wysokie, szklane wazony jako świeczniki. Ustawione obok siebie szklane naczynia w kształcie tuby doskonale sprawdzą się jako świeczniki dla dużych, okrągłych świec. Taką dekorację można ustawić na tarasie, w przestrzeni wypoczynkowej salonu albo w sypialni w celu stworzenia nastrojowego klimatu. W łazience natomiast przy pomocy świec uda się urządzić prywatne SPA, w którym można będzie odpoczywać po ciężkim dniu.

Alternatywą dla świec ustawionych w wazonie może być mała, ogrodowa latarenka. Ta z powodzeniem może zagościć zarówno w domu, jak i na tarasie. Zapalone w niej świece będą dawać przyjemne światło, które wprowadzi nas w błogi, sprzyjający relaksowi nastrój. Istnieje też inny bardzo ciekawy sposób, na dekoracje świetlne ze światłem naturalnym w roli głównej. To nieduże, ale prezentujące się bardzo efektownie świece pływające. Układamy je w szklanym naczyniu z wodą, najlepiej w szerokim, okrągłym wazonie. Aby dekoracja wyglądała jeszcze ciekawiej, można pokusić się o umieszczenie w wodzie niedużych, naturalnych kwiatów, na przykład storczyka albo płatków kwiatów.

Dekoracje świetlne i światło sztuczne

Jednak nie tylko świece pięknie dekorują wnętrze. Niezwykle pięknie potrafi prezentować się sztuczne oświetlenie. Jako przykład można tu podać sznurek LED, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów. My proponujemy umieszczenie go w dużym szklanym słoju albo wazonie. W ten sposób powstanie ciekawa pod względem wizualnym lampa. Co istotne, można zleźć dla niej nie tylko  zastosowanie dekoracyjne, ale również praktyczne. Doskonale sprawdzi się między innymi jako nocna lampka w pokoju dziecięcym.

Warto pamiętać, że dekorować wnętrze można też oprawami świetlnymi. Ich ciekawe, wyszukane formy to prawdziwa gratka dla architektów wnętrz. Mogą wyróżniać się bogatym wzornictwem albo pozostawać bardzo skromne i minimalistyczne. Ciekawy wystrój we wnętrzu można również osiągnąć dzięki taśmie LED i efektowi podświetlania ścian, sufitów oraz szafek.

Dekoracje świetlne mogą przybierać różne formy i dobrze komponować się z rozmaitymi aranżacjami. Wprowadzone do wystroju poprawiają jego atrakcyjność, a nierzadko także funkcjonalność.

Udostępnij wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Close