Dekoracje do okien nowoczesnego wnętrza

Nowoczesne wnętrza to aranżacje skromne, minimalistyczne, pozbawione nadmiaru ozdób i funkcjonalne. Właśnie dlatego dekoracje do okien czasem wcale się w nich nie pojawiają. Jednak niektóre osoby, które cenią styl nowoczesny i dobrze się czują w pomieszczeniach urządzonych zgodnie z jego zasadami, pomimo wszystko chcą ocieplić wnętrze dekoracją okienną. Czasem zdarza się też, że ta staje się konieczna dla zapewnienia domownikom prywatności. Dotyczy to zwłaszcza mieszkań w blokach w gęstej zabudowie. Na jakie dekoracje do okien zdecydować się w takiej sytuacji?

Najważniejszą kwestią jest wybór, który z jednej strony spełni oczekiwania użytkowników pod względem funkcjonalności (zapewni domownikom intymność; będzie doskonałą przesłoną, ograniczającą ilość wpadających do wnętrza promieni słonecznych), a z drugiej sprawi, że dekoracja okienna będzie doskonałym uzupełnieniem nowoczesnej aranżacji, która świetnie współgra z resztą wystroju.

Tkaninowe dekoracje do okien

W nowoczesnych wnętrzach wielu inwestorów, którzy dążą do posiadania dekoracji okiennych, wybiera proste, lekkie i zwiewne firany, wykonane z gładkiej tkaniny. Brak dodatkowych ozdób dobrze wpisuje się w styl takiego wnętrza. Możliwość całkowitego osłonięcia okna zapewnia domownikom prywatność.

Zamiast firan, można zdecydować się na zasłony. W tym jednak przypadku bardziej niż o zapewnienie intymności we wnętrzu chodzi o ocieplenie aranżacji. Zasłony nie osłaniają bowiem całkowicie okien, za to stanowią doskonałe uzupełnienie wystroju.

W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że w nowoczesnych wnętrzach rzadko firany łączy się z zasłonami.

Ci, którzy rezygnują z klasycznych firan oraz zasłon, mogą wybrać rolety rzymskie. Te niezwykle efektowne dekoracje do okien świetnie wpisują się w stylistykę nowoczesnego wnętrza. Wyglądają też bardzo elegancko, czym poprawiają atrakcyjność wystroju. Mogą być opuszczane na dowolną wysokość, co pozwala dopasować ilość wpuszczanego do pomieszczenia światła do potrzeb użytkowników. Możliwe jest też łączenie w jednym oknie dwóch rolet, z których jedna jest transparentna, a druga nieprzezroczysta. Dzięki temu jedna będzie pełniła rolę firany, a druga zasłony.

Kolejną ciekawą propozycją są pionowe żaluzje. Wykonuje się je z grubszej tkaniny i produkuje w różnych kolorach oraz odcieniach. Choć zazwyczaj montuje się je w biurach, z powodzeniem mogą się też sprawdzić w nowocześnie urządzonym wnętrzu.

Inne dekoracje okienne

Poza dekoracjami tkaninowymi dostępne są też inne rodzaje ozdób okiennych. Najczęściej spotykane to żaluzje poziome. Wykonuje się je z różnych materiałów. Przykładem są żaluzje aluminiowe dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. Choć dziś są znacznie rzadziej spotykane w aranżacjach niż w przeszłości, warto pamiętać, że w nowoczesnych wnętrzach będzie sprawdzać się doskonale. Alternatywą dla nich mogą być żaluzje drewniane. Ich zaletą jest to, że wyglądają niezwykle elegancko i ocieplają wnętrze. Pozwalają też regulować ilość wpadającego do wnętrza światła słonecznego.

Dekoracje do okien w nowoczesnym wnętrzu mogą przybierać różne formy. Można też całkowicie z nich zrezygnować i pozostawić okna niczym nieosłonięte.

Udostępnij wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Close