Zastanawiając się nad aranżacją każdego z domowych wnętrz, uwzględniamy między innymi oświetlenie. Najpiękniejsze dekoracje, subtelne detale, precyzyjnie dobrane elementy wyposażenia są niczym wobec braku właściwie dobranego oświetlenia. A gdyby tak dodatkowo to właśnie ono mogło urozmaicać wystrój?

Żarówki LED-owe, które… urozmaicają

O zaletach energooszczędności i ekonomii użytkowania już wiemy. Zapominamy jednak o tym, że kolorowe światło oferowane przez żarówki LED-owe, jest w stanie dopieścić każdą aranżację. Dodaje jej indywidualnego wyrazu, czyni oryginalną i unikalną. Może równie dobrze podkreślać wybrane elementy, a innym razem dodawać klasy. W jaki sposób?

Wyobraźmy sobie elegancką, wręcz luksusową łazienkę urządzoną w stylu glamour. Przepiękny żyrandol zwisający z sufitu opatrzony licznymi kryształkami. Śnieżnobiałe, duże płytki podłogowe, które kontrastują z połyskującymi frontami mebli w kolorze głębokiej czerni. Nowoczesna kabina prysznicowa, marmurowe blaty, a nad taflą prostokątnego lustra kinkiety do kompletu.

Gdzie tu miejsce na barwne światło? W szczelinach, kątach, półkach, które wymagają rozjaśnienia, by podwyższyć komfort korzystania z łazienkowej przestrzeni. Kolorowe światło dodaje gustu i czegoś nietypowego. Klasa i luksus zostają zachowane, ale barwne światło żarówek LED-owych wpływa na stworzenie wyjątkowej aranżacji łazienki. Jest subtelne, a jednocześnie wystarczająco wyraziste.

Klimatyczna sypialnia

W sypialni liczy się stworzenie wyjątkowej atmosfery. Powinno być tu kameralnie, intymnie. Wnętrze musi sprzyjać relaksowi i wyciszaniu się tuż przed snem. Zamiast wybierać tradycyjne żarówki, można postawić na LED-y o niewielkim kącie świecenia. Zostaną wyeksponowane niewielkie fragmenty przestrzeni lub określone elementy, w sposób wyrazisty, zwracający na siebie uwagę. Jednocześnie zastosowanie ciepłego światła pozwoli uzyskać przytulną atmosferę.

W takiej sypialni można poczuć się błogo i miło. Sen staje się prawdziwym ukojeniem, a popołudniowa drzemka przynosi upragniony relaks. Jeśli zamiast klasycznego sposobu oświetlania zostaną wybrane żarówki LED-owe z barwnym światłem, nie zabraknie efektu wow!

Dziecięca przestrzeń, która pobudza i fascynuje

Świat dzieci jest pełen kolorów, smaków, zapachów i kształtów. Ten pierwszy element można im zapewnić w pokoju stosując żarówki LED-owe. Maluchy potrzebują bodźców, by prawidłowo się rozwijać i móc poznawać otoczenie. Kolorowe światło urozmaica ich urocze pokoiki i staje się zachętą do zabawy.

Jest jeszcze jeden bardzo ważny aspekt w aranżacji pokojów najmłodszych pociech. To bezpiecznie urządzona przestrzeń. Z żarówkami LED-owymi nie trzeba się o to martwić. Te wysokiej jakości nie nagrzewają się, jedynie stają się minimalnie ciepłe ze względu na to ciepło, które oddają diody LED. Oświetlenie wykorzystujące LED-owe źródła światła zwykle ma niewielkie rozmiary, dlatego sprawdza się w pokojach dzieci. Żarówki można umieścić w płaskich plafonach, co gwarantuje równomiernie rozpraszane światło, a do tego nie ma ryzyka zawadzenia o lampę podczas zabaw.

Zamiast szukać kolejnych dekoracji, które zbędnie zabierają przestrzeń, można postawić na lampy z żarówkami LED-owymi, tym samym łącząc funkcjonalność z przyjazną dla oka aranżacją.

Energooszczędne, czyli ekonomiczne oświetlenie

LED-owe żarówki świecą do 50 tysięcy godzin, a to nieporównywalnie więcej w stosunku do tego, co są w stanie zaoferować żarówki tradycyjne, a nawet halogenowe. Ponadto nie wydzielają szkodliwego promieniowania UV, ponieważ nie zawierają rtęci. Choć zakup pojedynczej żarówki oznacza spory wydatek, sumarycznie taka wymiana przekłada się na oszczędności, bo LED-y pobierają znacznie mniej mocy. 80% tejże mocy przekształcają w światło. Oświetlenie jest zatem energooszczędne, wpływa na ekonomię jego użytkowania, a także bezpieczeństwo – również środowiska, do którego nie zostają wydzielane szkodliwe substancje.

Jeśli w grę wchodzi aranżowanie domowych wnętrz za pomocą lamp, ale i odpowiednio dobranych żarówek, pod uwagę weźmy te LED-owe, których zalety są niepodważalne.

Udostępnij wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Close